- Określanie możliwości technicznych,
- optymalizacja ekonomiczno-energooszczędna,
- określanie możliwości prawnych,
- analizy do Decyzji o warunkach zabudowy,

- mapy do celów projektowych,
- badania geotechnicze gruntu,

- ekspertyzy i inwentaryzacje,

- koncepcje architektoniczne,

- obsługa: urzędy, konserwator,

- wielobranżowe projekty budowlane,

- SANEPID, BHP, PPOŻ, ZUD,

- uzyskanie pozwolenia na budowę,

- wielobranżowe projekty wykonawcze,

- projekty aranżacji wnętrz,

- nadzór autorski na budowie,

- kosztorysy, przedmiarów robót.

 

Kolporter RSS

Domy pasywne Poleć znajomemu

dom_pasywny
Ruszyła budowa domu jednorodzinnego według naszego projektu, domu energooszczegnego na tyle, że można o nim powiedzieć pasywny. 

Dom pasywny to standard projektowania i budowania domów wyjątkowo energooszczędnych. Dokonuje się tego przez stosowanie bardzo izolowanych termicznie przegród zewnętrznych oraz stosowania szeregu rozwiazań, które mają na celu minimalizowanie zużycia energii.


W praktyce domy pasywne  to takie, których zapotrzebowanie na energię jest ośmiokrotnie mniejsze niż w projektowanych tradycyjnie.


dom_pasywny_2.jpgW domach pasywnych zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania powietrza jest tak mała, że zazwyczaj wystarczy dogrzewanie powietrza wentylacyjnego. Do zbilansowania zapotrzebowania na ciepło wykorzystuje się odzysk energii ze zużytego powietrza wentylacyjnego (rekuperacja), zysk enegrii od urządzeń elektrycznych, oświetlenia itp. oraz ciepło ziemi do wstepnego ogrzania powietrza (gruntowy wymiennik ciepła) oraz promieniowanie słoneczne.

domy pasywneIdea domów pasywnych nie jest opatentowana, ani zastrzeżona, można ją modyfikować i stosować różne rozwiązania budowlane.

Dom pasywny wyróżnia bardzo niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzania - poniżej 15 kWh/(m2*rok) dla porównania tradycyjny dom potrzebuje około 120kWh/(m2*rok).


Podstawowe działania mające na celu poprawę energooszczędności budynku (warunek do określania domu jako pasywny):

- Przegrody zewnetrzne są nieprzepuszcalne dla powietrza i posiadaja wspołczynnik poniżej 0,15 W/(m2K), a w przypadku wolnostojących domów jednorodzinnych nawet poniżej 0,10 W/(m2K)
- brak mostków termicznych
- Współczynnik Ug szyb poniżej 0,8 W/(m2K) zgodnie przy wysokim stopniu przenikalności energii słonecznej (g≥50%) tak, aby również w zimie możliwy był uzysk ciepła
- Ramy okienne o współczynniku Uf poniżej 0,8 W/(m2K)
- Minimalne straty ciepła przy przygotowaniu i dystrybucji wody do celów gospodarczych
- Wydajne użytkowanie prądu elektrycznego
- Wydajny system wentylacji z odzyskiem ciepła i GWC

Obecny koszt budowy domu pasywnego w Polsce to 25 do 30 procent więcej w stosunku do budowy standardowej. Ale coraz wyższe ceny nosników enegrii powodują, że taka inwestycja jest coraz bardziej opłacalna.

Wkrótce wieści i zdjęcia z realizacji! 

 

Wizyt