- Określanie możliwości technicznych,
- optymalizacja ekonomiczno-energooszczędna,
- określanie możliwości prawnych,
- analizy do Decyzji o warunkach zabudowy,

- mapy do celów projektowych,
- badania geotechnicze gruntu,

- ekspertyzy i inwentaryzacje,

- koncepcje architektoniczne,

- obsługa: urzędy, konserwator,

- wielobranżowe projekty budowlane,

- SANEPID, BHP, PPOŻ, ZUD,

- uzyskanie pozwolenia na budowę,

- wielobranżowe projekty wykonawcze,

- projekty aranżacji wnętrz,

- nadzór autorski na budowie,

- kosztorysy, przedmiarów robót.

 

Dom bioklimatyczny na Suwalszczyźnie Poleć znajomemu
dom ekologiczny i bioklimatycznyOto kolejny dom ekologiczny - drewniany budynek gospodarczy wybudowany na Suwalszczyźnie niedaleko jeziora Hańcza. Budynek nawiązuje swoim charakterem do okolicznych budynków gospodarczych. Dach został pokryty wiórem osikowym, a elewacja drewniana zaprojektowana została z regionalnymi elementami - tynkowane i malowane na biało i cokół z polnego kamienia łupanego.

1_hancza.jpgAby sprostać rygorystycznym założeniom energooszczędności, budynek wykonany został w dość nowoczesny sposób.  Tynkowane pilastry na elewacji to żelbetowe elementy, które są kotwione z przekładkami izolacji cieplnej do muru ściany. W podobny sposób wykonano cokół z łupanego kamienia polnego.

dom_drewniany_hancza2_s.jpgBudynek spełnia wymogi domów ekologicznych i bioklimatycznych. Domy bioklimatyczne to obiekty, w których projekt uwzględnia wszystkie aspekty budownictwa energooszczędnego, ale kładzie wyjątkowy nacisk na aspekty środowiskowe oraz klimatu wewnętrznego – komfort, zdrowie, ekologię i energooszczędność. Domy bioklimatyczne zgodne są z ideą architektury zrównoważonej , które w dużym uproszczeniu uwzględnia trzy podstawowe aspekty – społeczny, ekonomiczny i środowiskowy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wizyt